Szkoła Podstawowa 73

NASZE FILMY Z YOUTUBE

FILM PROMOCYJNY

Samuel Nascimento w Gimnazjum 63

Współpraca z Uczelniami i aktywizacja zawodowa

Logowanie

Wolontariat od lat skupia uczniów gimnazjum. Obecnie grupa liczy 20 osób. Młodzież współpracuje z Domem Pomocy Społecznej Sióstr Serafitek. Motto wolontariuszy to słowa Matki Teresy z Kalkuty:
Nie możemy robić rzeczy wielkich, ale możemy robić rzeczy małe z wielką miłością.
Uczniowie przygotowują cykliczne spotkania: organizują wolny czas podopiecznym. Wspólne rysowanie, malowanie, wycinanie, śpiewanie piosenek, rozwiązywanie zagadek integruje, pozwala stworzyć więź i liczne przyjaźnie. Spotkania wymagają od wolontariuszy cierpliwości, empatii i dystansu do siebie. Młodzież doskonale odnajduje się w nowych sytuacjach. Grupa wolontariuszy realizuje także akcję Czytanie za jeden uśmiech… Na każde spotkanie przygotowują przedstawienie inspirowane tekstami literackimi, najczęściej wierszami dla dzieci. Zabawa w teatr budzi duże emocje wśród gimnazjalistów i podopiecznych Sióstr Serafitek.

opiekunowie wolontariatu szkolnego: p. Danuta Pankowiak.

Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 73 Rights Reserved.