Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Szkoła Podstawowa 73

im. Laureatów Nagrody Nobla


E-dziennik

---------------------

Projekty edukacyjne

*G*A*L*E*R*I*A*

NASZE FILMY Z YOUTUBE

FILM PROMOCYJNY

 

  

Samuel Nascimento w Gimnazjum 63


 

 

Współpraca z Uczelniami i aktywizacja zawodowa

 

 

 

Logowanie

Obecnie jestem doktorantką na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM, prowadzę zajęcia w zakresie dziennikarstwa, ukończyłam bowiem studia magisterskie w dziedzinie politologii, specjalizacja: dziennikarstwo.

Ponadto ukończyłam filologię hiszpańską i uczę w Liceum Ogólnokształcącym św. Marii Magdaleny w Poznaniu.

serdecznie pozdrawiam


Agnieszka Filipiak

rocznik 1999-2002

v   

 

Trzeci września 2001 roku. Dzień rozpoczęcia nauki w Gimnazjum nr 63 przy ulicy Michała Drzymały. Nie jest to klasyczny, pełen niepewności, pierwszy dzień w nowej szkole. Sześć lat spędzonych pod tym adresem w Szkole Podstawowej nr 73 im. Laureatów Nagrody Nobla daje mi poczucie tego, że po wakacjach wracam na swój teren.

Nie można jednak mówić o całkowitej beztrosce. W trakcie realizacji jest bowiem reforma oświaty: eksperymentalny rocznik’86 - notabene rocznik Czarnobyla - udaje się właśnie do trzeciej klasy  nowego typu szkoły, a w moim młodym i podatnym na sugestie umyśle kiełkują krytyczne słowa autorytetów dotyczące gimnazjów.

Gimnazjosceptykom - którymi były głównie osoby starsze, nigdy do gimnazjum nieuczęszczające - nowy typ szkół w systemie oświaty jawił się jako wielka krzywda wyrządzana młodzieży. Swoje stanowisko argumentowali głównie tym, że gimnazjum to odebranie nastolatkom jednego roku ogólniaka i dwóch lat niewinnej podstawówki. Wszystko po to, by rozwydrzonych ludzi w okresie burzy hormonalnej i buntu młodzieńczego wrzucić w jedno miejsce.

Z mojej perspektywy czas spędzony w gimnazjum nie był bynajmniej traumatycznym przeżyciem. Wręcz przeciwnie, bardzo dobrze wspominam ten okres, głównie za sprawą świetnych pedagogów, którzy potrafili okiełznać dorastających, młodych ludzi.

Wiedza zdobyta w Gimnazjum nr 63 stała się dla mnie i moich rówieśników - dla przyszłych inżynierów, lekarzy czy humanistów - świetną bazą do dalszej nauki na wyższych poziomach edukacji.

Co więcej, rozwój emocjonalny przypadający na ten okres niewątpliwie ukształtował mnie, jako jednostkę społeczną. Do teraz utrzymuję kontakty z ludźmi, których poznałem w gimnazjum i bardzo cenię sobie te relacje, jako niezwykle trwałe i głębokie.

Wszystkim, którzy z jakiś względów obawiają się pierwszych dni w nowej szkole, chciałabym zacytować mądrą sentencję znanego pisarza Marka Twaina: „odwaga to panowanie nad strachem, a nie brak strachu”. To nie wstyd bać się zmian – może okażą się one dużo lepsze, niż się tego spodziewamy?

 

W weekend zrobiłem sobie zdjęcie przed wejściem do szkoły. Szukam także zdjęcia zrobionego w tym samym miejscu z klasą i panią Ziętkowiak. Jak je znajdę i zeskanuję, to prześlę oba.

Pozdrawiam

Mateusz Mucha

rocznik 2001-2004

 

 

v   

Mnogość wydarzeń, zajęcia dodatkowe, stwarzanie uczniom pola do integracji, osobistego rozwoju i zaistnienia w środowisku lokalnym, a wszystko to przy pełnym oddaniu i zaangażowaniu kadry nauczycielskiej- tak zapamiętałem szkołę na Sołaczu. Od kiedy stałem się absolwentem „sześć-trzy”, wiele się zmieniło. W liceum, do którego poszedłem pełen nadziei, przeżyłem szok. Zamiast pasji spotkało mnie znudzenie, w miejsce rozkwitu- rutyna. Następnie ukończyłem dwa kierunki studiów na UAM. Nie przez przypadek związane z historią i językiem. Obecnie uczę się we Lwowie w ramach stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego RP, współorganizuję coroczny wojewódzki festiwal kultury „Ukraińska Wiosna” w Poznaniu, współpracuję z kilkoma organizacjami pozarządowymi koordynującymi wsparcie Ukraińców w walce o wolność i niezależność, jestem międzynarodowym obserwatorem wyborczym OBWE. Prowadzę także prelekcje i animacje dla młodzieży.

Pomimo upływu lat, jedno pozostaje bez zmian. Gdy ktoś mnie pyta, dlaczego wybrałem taką drogę, bez wahania odpowiadam: „Humanizm: zamiłowanie do literatury i kultury oraz wrażliwość społeczną- wyniosłem z gimnazjum”. Jestem za to wdzięczny moim nauczycielom. Wszystkim, bo w tej szkole każda lekcja była inspirująca.

Michał Domachowski

rocznik 2005-2008

v   

 

 

Gimnazjum nr 63 im. Laureatów Nagrody Nobla na zawsze pozostanie w moim sercu. To właśnie tam nauczyłem się pokonywać przeszkody oraz dążyć do celu. Obecnie jestem pracownikiem firmy Lexus Poznań. Ukończyłem Technikum Samochodowe, a do dziś pamiętam lata spędzone w mojej szkole gimnazjalnej.

Przybylak Mateusz

rocznik 2006-2009 

 

v   

 

Miła atmosfera, wspaniali nauczyciele. Bardzo fajnie wspominam trzy lata w tej szkole.

Sandra Grobelna

rocznik 2008-2011

 

v   

Do Gimnazjum nr 63 trafiłam z niepewnością, jednak szybko znalazłam tam wielu przyjaciół,dzięki którym ranne wstawanie było znacznie łatwiejsze. Gdy opuściłam gimnazjum, trudno mi było przestawić się na nową atmosferę, klasę, grono pedagogiczne oraz… brak mundurków.Najlepiej wspominam wycieczkę do Włoch, na której lepiej poznałam uczniów z innych klas i nauczycieli.

Jest to szkoła ,która przynosi  wiele dobrych wspomnień.

Helena Dzik

Technikum Inżynierii  Środowiska i Agrobiznesu w Poznaniu

rocznik 2010-2013

 

 

v   

Bardzo dobrze wspominam czas spędzony w Gimnazjum nr 63 im. Laureatów Nagrody Nobla w Poznaniu. Dzięki dużej ilości zajęć pozalekcyjnych każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Szczególnie miło wspominam rok, który spędziłam z kołem teatralnym oraz dwa lata ze szkolnym wolontariatem. Istniały też koła przedmiotowe, mające na celu rozszerzenie bądź powtórzenie wiadomości przekazywanych nam na lekcji. Z doświadczenia wiem, że w obu wariantach były dla nas bardzo przydatne. Świetnie bawiliśmy się też podczas dni tematycznych, na przykład w Dzień Chłopaka (co zawsze w dużej części było zasługą samorządu szkolnego). Dzięki pomysłowym, wyrozumiałym i umiejętnie przekazującym wiedzę nauczycielom z tej szkoły, mogę uczyć się teraz w szkole ponadgimnazjalnej bez żadnych braków.

                                                                                                            

   Dominika Mańczak

 

III LO w Poznaniu

rocznik 2011- 2014

 

 

 

 

 

 

 

v   

 

Gimnazjum nr 63 dało mi wiele - od pouczających, ciekawych lekcji po dobrą zabawę. Pozwalało mi rozwijać pasje i zainteresowanie. Miła atmosfera i cudowni ludzie zapewniali mi też to,że gimnazjum nie było tylko szkołą, ale czasem także drugim domem.

 

Weronika Chorążyczewska

II LO w Poznaniu

rocznik 2011- 2014

 

 

 

 

 

 

 

v   

W Gimnazjum nr 63 spędziłam trzy wspaniałe lata. Przez ten czas poznałam wielu cudownych ludzi, zarówno wśród uczniów, jak i wśród nauczycieli. Miałam okazję rozwijać swoje pasje, brać udział w konkursach. Gimnazjum nauczyło mnie wszystkiego, czego mogło. Udało mi się dostać do dobrej szkoły, ale nie to jest najważniejsze. Najważniejsze są piękne wspomnienia czasu  nauki i zabawy w tej szkole.

Agnieszka Gapińska

II LO w Poznaniu

rocznik 2011- 2014

 

 

 

 

 

v   

 

Gimnazjum 63 dało mi przede wszystkim pewność siebie, radość z dnia codziennego, możliwość rozwoju i robienie tego, co kocham najbardziej. Po trzech tygodniach w liceum mogę śmiało stwierdzić ,że brakuje mi świetnej atmosfery, łaskawego grona pedagogicznego i mojego kochanego kabaretu szkolnego, z którym miałem przyjemność występować.

 Na pewno nigdy nie zapomnę mojego gimnazjum.

 

Krzysztof Jakubowski

X LO w Poznaniu

rocznik 2011- 2014 

 

 

 

 

v   

 

Gimnazjum 63 wspominam bardzo dobrze ! Poznałam tam wielu fantastycznych przyjaciół. Bardzo tęsknię za tą szkołą, jej atmosferą i gronem pedagogicznym, a  szczególnie za wolontariatem i wyjściami do DPS-u, które nauczyły mnie, że  dla niektórych osób największym szczęściem jest nasza obecność.

Weronika Karlińska

Technikum Inżynierii  Środowiska i Agrobiznesu w Poznaniu

rocznik 2011-2014

 

v   

Dzień Pierwszoklasisty -to było tak niedawno, a teraz już pierwsza technikum. Cieszcie się tym gimnazjum, lepszego nie znajdziecie

Mikołaj Łukaszkiewicz

Zespół Szkół Łączności w Poznaniu

rocznik 2011-2014

Wspomnienia zebrała Danuta Pankowiak

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 73 Rights Reserved.